• "Działaj z ImPetem"

          • 19 kwietnia uczniowie klasy I i III uczestniczyli w lekcji prowadzonej przez panią Anię Sobolewską w ramach programu "Działaj z ImPetem". Tematyka zajęć dotyczyła poznania, które odpady trafiają do żółtego pojemnika i w jaki sposób należy je przygotować przed wyrzuceniem. Wszystkie zadania zostały wykonane bezbłędnie. W ten sposób nasi uczniowie zdali pierwszy egzamin na członka drużyny ImPeta.

          • Spotkanie z leśnikami z Nadleśnictwa Żednia

          • 15 kwietnia odwiedzili nas leśnicy z Nadleśnictwa Żednia, pan Sławomir Dziewiątkowski i pan Paweł Dąbrowski. Leśnicy wsparli nasze działania projektowe pt. "Drzewo jest więcej warte niż jego drewno", opowiadając o swojej pracy, znaczeniu lasu dla ludzi i zwierząt oraz przywożąc nam nowe sadzonki drzew i krzewów, które wspólnie zasadziliśmy na terenie szkoły.

          • Pasowanie na Czytelnika

          • 15 kwietnia uczniowie klasy I dołączyli do grona czytelników. Dziś odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelników, poprzedzone sprawdzeniem wiedzy i umiejętności uczniów. Musieli wykazać się znajomością baśni, udowodnić, że wiedzą, jak prawidłowo obchodzić się z książką, w praktyce pokazać umiejętność czytania. Nie były to łatwe zadania i niektórzy zaliczyli drobne potknięcia, ale zatuszowali je bezbłędną recytacją wiersza i perfekcyjnym wykonaniem piosenki o bibliotece. W nagrodę otrzymali pięknie wydane książki „Wnuczka antykwariusza”. Mamy nadzieję, że pierwszaki będą odtąd częstymi klientami szkolnej biblioteki. ZAPRASZAMY!

          • Przebudowa i termomodernizacja Szkoły Podstwowej im. Simony Kossak w Dobrzyniówce

          • "Inwestycja zakłada m.in. wykonanie prac termomodernizacyjnych, min: wymianę stolarki okienno-drzwiowej, modernizację systemu oświetlenia i ogrzewania, docieplenie ścian i dachu, wymianę i podniesienie pokrycia dachowego."

            "Przebudowa i termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej im Simony Kossak w Dobrzyniówce – na ten cel Gmina Zabłudów otrzymała 1,96 mln finansowego wsparcia w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych przy zaledwie 2% wkładzie własnym.

            Maksymalnie dwa wnioski o bezzwrotne dofinansowanie realizowanych inwestycji mogły składać gminy, powiaty, związki międzygminne i związki powiatowo-gminne, na obszarze których funkcjonowały zlikwidowane państwowe przedsiębiorstwa gospodarki rolnej.

            Pierwszy wniosek dotyczył utworzenia Centrum Targowo-Wystawienniczego w Zabłudowie, drugi zaś Przebudowy i termomodernizacji budynku Szkoły Podstawowej im Simony Kossak w Dobrzyniówce.

            Inwestycja realizowana będzie w trybie zaprojektuj i wybuduj. W chwili obecnej przygotowywane są dokumenty niezbędne do ogłoszenia postępowania przetargowego zgodnie z ustawą Prawo Zamówień Publicznych. Inwestycja zakłada m.in. wykonanie prac termomodernizacyjnych, min: wymianę stolarki okienno-drzwiowej, modernizację systemu oświetlenia i ogrzewania, docieplenie ścian i dachu, wymianę i podniesienie pokrycia dachowego.

            Dobrzyniówka - obszar ten w latach 40 należał do Zofii i Józefa Manteuffel, majątek Dobrzyniówka. To właśnie tu 22 października 1944 roku rozpoczęła się oficjalna „inauguracja” reformy rolnej na Białostocczyźnie. To właśnie ten majątek, folwark Dobrzyniówka i okoliczne tereny, rozparcelowano jako pierwsze w kraju. Na pamiątkę tego wydarzenia w środkowej części wsi ustawiono obelisk. W 1963 roku z opuszczonych gruntów rolnych utworzono Państwowe Gospodarstwo Rolne oraz zaczęto budować osiedle mieszkalne dla pracowników zakładu i innych chętnych osób. PGR w miejscowości Dobrzyniówka został zlikwidowany w 1992 roku."

            Informacje ze strony: https://umzabludow.wrotapodlasia.pl/pl/aktualnosci/przebudowa-i-termomodernizacja-budynku-szkoly-podstawowej-im-simony-kossak-w-dobrzyniowce.html?fbclid=IwAR3Jge8gTXMQwdpcvRkJBRZKIRxEn3DfM6-70II4ZIcOEOdxyqNv7bQw6bw_aem_AQMmTDeuqJyuT8KPIsQVUwPR9PFUrfa8--Df5pE8RBp38whkxFt1YFJE7-wGt654ylUgK9rdi3mmBgjzdH30ZjNa 

          • Rozstrzygnięcia konkursów

          • Konkurs językowo-plastyczny "Plakat Wielkanocny"

            Miejsce I w klasach I-III - Marcel Sikorski kl. I

            Miejsce I w klasach IV-VIII Mikołaj Danielczuk kl. V

            Miejsce II w klasch I-III Karina Krzywińska kl. I

            Miejsce II w klasach IV-VIII Wiktor Krawczuk kl. V

            Miejsce III w klasach IV-VIII Wiktoria Dąbrowska kl IV

            Wyróżnienia: Katarzyna Naumowicz kl. VI, Mateusz Supronik kl. V, Łukasz Lepietuszko kl. VII

             

            Konkurs plastyczny "Mój przyjaciel pająk"

            Miejsce I Wiktor Krawczuk kl. V

            Miejsce II Katarzyna Naumowicz kl. VI, Weronika Rusiłowicz kl. VI

            Miejsce III Mikołaj Danielczuk kl. V, Kinga Prus kl. VI

            Wyróżnienia: Maja Jabłońska kl. V, Natalia Woronicz kl. V

          • Wielka Moc Pomagania

          • W ramach współpracy naszego Szkolnego Klubu Wolontariusza z PCK włączyliśmy się w akcję "Wielka Moc Pomagania". Zebrane dary mogliśmy przeazać potrzebującym z Dobrzyniówki. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Dobrzyniówce pomogły nam wytypować osoby najbardziej potrzebujące wsparcia. Uznaliśmy, że obdarujemy tylko jedną znajdującą się w bardzo trudnej sytuacji. Dzisiaj z naszymi najmłodszymi wolontariuszami przekazaliśmy zebrane produkty wskazanej osobie. Cieszymy się, że mogliśmy pomóc :)

          • Dzień Wiosny

          • Pierwszy Dzień Wiosny to również Dzień Wagarowicza, Światowy Dzień Zespołu Downa i dzień, w którym wspominamy śp. Joannę Omelianowicz (symbolicznie nosząc buty nie do pary, jak zawsze robiła tego dnia pani Asia). Uczniowie, którzy przyszli dzisiaj do szkoły mogli wybierać rodzaje aktywności, decydowali się między innymi na: oglądanie filmu, gry planszowe, szydełkowanie, prace wolontariackie (przygotowywanie napisów, dekoracyjnych rysunków, elementów potrzebnych do tworzenia naszych Pożeraczy Smutków), zabawy sportowe. Klasy młodsze wykonały wiosenne lapbooki, prace plastyczne i posadziły klasowe roślinki.

          • Projekt "Zawód Żołnierz" - doradztwo zawodowe

          • W ramach projektu „Zawód Żołnierz” uczniowie klas 6-8 z naszej szkoły wzięli udział w warsztatach zorganizowanych przez Wojskowe Centrum Rekrutacji w Białymstoku i przedstawicieli Liceum mundurowego CN-B Feniks w Białystoku. Uczniowie mogli wiele dowiedzieć się o zawodzie żołnierza i ścieżce kształcenia, obejrzeć repliki broni oraz wiele akcesoriów potrzebnych w trudnych warunkach polowych. Uczestniczyli też w pokazie pierwszej pomocy, sami również mogli przećwiczyć RKO i pierwszą pomoc przy zadławieniach. Spotkanie było bardzo interesujące, świetnie pasowało zarówno do treści zajęć edukacji dla bezpieczeństwa, jak i doradztwa zawodowego, a nawet biologii. Dziękujemy naszym Gościom za przyjazd i ciekawe doświadczenia.

            Małgorzata Kossakowska

          • Wielka Moc Pomagania

          • Podlaski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża prowadzi w akcję Wielka Moc Pomagania, w ramach której zbierana jest żywność o długim terminie przydatności oraz fundusze na wielkanocne paczki.Trafią one do najbardziej potrzebujących osób z naszego regionu. 

            Szkolny Klub Wolontariusza organizuje zbiórkę żywności. Dary można przekazać naszym wolontariuszom, którzy gromadzą ją w bibliotece szkolnej.

            Zebrane produkty zostaną przekazane bezpośrednio potrzebującym wsparcia z terenu Dobrzyniówki.

            Akcja trwa do 25.03.2024 r.

          • Kampania "Działaj z imPetem"

          • W celu uświadomienia uczniów o konieczności segregacji odpadów i korzyściach płynących z recyklingu, nasz szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej kampanii "Działaj z imPetem". Celem tego innowacyjnego projektu jest edukacja w zakresie prawidłowego postępowania z odpadami, głównie tych, które należą do frakcji odpadów z żółtego pojemnika. Za nami pierwsze zadanie. Z wielkim zaangażowaniem i przyjemnością uczniowie klasy III wykonali EKOLOGICZNE DOMINO. Do tego celu wykorzystano plastikowe miseczki oraz nakrętki. Wszystki te tworzywa, zamiast trafić do kosza, zyskały nowe znaczenie. Oczywiście eko-domino zostało wypróbowane, również przez uczniów innych klas. Super zabawie nie było końca...

            Anna Sobolewska

          • Dzień Pająka

          • Z okazji Dnia Pająka ks. Daniel przywiózł do szkoły swoich przyjaciół :) Uczniowie zadawali księdzu wiele pytań dotyczących budowy, zwyczajów i ciekawostek z życia pająków. Zakończyliśmy tydzień pajęcżą chwilą relaksu oglądając wspólnie Spidermana ;)

          • Konkurs NASZ PRZYJACIEL PAJĄK

          • "Na Facebooku Koła Naukowego Biologów (https://www.facebook.com/KoloNaukoweBiologow) ruszyło głosowanieonline, na drodze którego zostanie przyznana Nagroda Internautów. Potraktujmy jednak to głosowanie jako przede wszystkim dobrą zabawę imożliwość podzielenia się swoim pajęczym przyjacielem z innymi :)"

            Zdjęcia prac konkursowych naszych uczniów znajdują sie w galerii poniżej, a same pajaki - na żywo ;) można obejrzeć w szkole w sali nr 1.

            Można również zagłosować na nasze pająki (link jak wyżej).

          • Rekolekcje Wielkopostne

          • Parafia św. Apostołów Piotra i Pawła zaprasza uczniów na Rekolekcje Wielkopostne w dniach 11.03-13.03.2024 r. na godzinę 12.00. Lekcje w szkole odbędą się zgodnie z planem, jednak będą skrócone i zakończą się o godzinie 11.30. Autokar około 11.45 zabierze dzieci spod szkoły i zawiezie do kościoła. Po rekolekcjach autokar odwiezie dzieci pod szkołę ok 13.00. Prosimy o odbiór młodszych dzieci.

             

            ROZKŁAD DZWONKÓW W DNIACH 11 – 13 MARCA 2024 R. - REKOLEKCJE

             

            1.     8.00   -   8.30

            2.     8.35   -  9.05

            3.     9.10   -   9.40

            4.     9.45   -  10.15

            5.     10.25  -  10.55

            6.     11.00  -  11.30

            7.     11.35  -  12.05

            8.     12.10  -  12.40