• Obiady - październik

• Opłat za obiady należy dokonywać na numer konta szkoły: 11 8099 0004 0013 1935 2000 0090

W tytule przelewu proszę wpisać: imię i nazwisko dziecka, klasę i miesiąc.

Wpłaty za każdy następny miesiąc muszą być regulowane z góry, tj. do końca miesiąca poprzedzającego. Tzn., że opłata za obiady październikowe powinna wpłynąć najpóźniej do 30.09 na podane wyżej konto i wynosi 127, 30 zł.

Obiady można odwołać do godziny 11.00 dnia poprzedzającego nieobecność dziecka w szkole, przesyłając informację przez dziennik elektroniczny Librus do pani Anny Sobolewskiej.

Odpis nie będzie realizowany za dzień, w którym zgłaszają Państwo nieobecność. Nieobecność dziecka w poniedziałek zgłaszamy w piątek do godziny 11.00.

• Tydzień Szczęścia w Szkole

• Nasza Szkoła przystąpiła do akcji "Tydzień Szczęścia w Szkole". Święto te obchodzimy w dniach 19-25 września. Celem jest zwrócenie uwagi na szczęście i dobrostan. Według badaczy ludzie doświadczający szczęścia żyją dłużej, lepiej i zdrowiej. Są kreatywni, zaangażowani i potrafią budować relacje. Hasło tegorocznych obchodów to: "DBAJMY O DOBRE RELACJE".

Oto harmonogram naszego tygodnia:

1. Dzień Przyjaciela (19.09.2022 r.)

• robimy plakaty
            • rozmawiamy o przyjaźni
            • spędzamy przerwy z przyjaciółmi

2. Dzień Dobrego Humoru (20.09.2022 r.)

• opowiadamy sobie śmieszne historie
            • plakat ze śmiesznymi rysunkami i kawałami
            • śmieszne przebranie

3. Święto Dobrego Słowa (21.09.2022 r.)

• karteczki z miłym słowem do innych
            • plakat z dobrymi słowami

4. Dzień Celebracji (22.09.2022 r.)

• świętowanie przerw (dobre jedzenie, muzyka)
            • ładne obrazy w salach
            • serwetki, świeczki

5. Dzień Mocnych Stron i Talentów (23.09.2022 r.)

• plakat naszych dyplomów, medali, opis umiejętności
            • pogadanki co lub kto pomaga rozwijać nasze talenty

Pomysł i koordynacja Marzena Wasiluk we współpracy z Samorządem Uczniowskim.

• Wielkie Sprzątanie Świata

• W piątek 16 września wszyscy nasi uczniowie włączyli się w ogólnopolską Akcję Sprzątania Świata, której 29 finał przypada w dniach 16-18 września. O godzinie 10.00 spotkaliśmy się pod szkołą "uzbrojeni" w worki i rękawice jednorazowe. Pani Anna Sobolewska -koordynator akcji wyznaczyła poszczególnym klasom sektory do pracy. Uczniowie pod opieką wychowawców z entuzjazmem zabrali się do sprzątania okolicznych terenów. Po niecałej godzinie wrócili na terenn szkoły z pełnymi workami. Zadowoleni z siebie i przerażeni niechlujstwem okolicznych mieszkańców wyrazili nadzieję, że od tej pory każdy będzie sprzątał po sobie. Przyznali, że sprzątanie to ciężka i niewdzęczna praca. Po raz kolejny jesteśmy dumni z proekologicznych działań naszych uczniów inspirowanych życiem naszej patronki Simony Kossak.

• Obiady -wrzesień

• Od poniedziałku 19 września 2022 r., uczniowie (których rodzice złożyli deklaracje) mogą rozpocząć korzystanie z obiadów szkolnych.

Rodziców/opiekunów prosimy o wpłaty na nr konta szkoły: 11 8099 0004 0013 1935 2000 0090

W tytule przelewu proszę wpisać: imię i nazwisko dziecka, klasę i miesiąc

np.: Anna Kowalska, kl. V, wrzesień

Kwota do wpłaty we wrześniu to 67zł.

• Dzień kropki

• Skąd się wziął Dzień Kropki? Amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem “The Dot”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości.

Dzień Kropki jest świętem kreatywności, odwagi i zabawy. 15 września uczniowie kas III, IV i V z paniami M.Kamińską i W.Kłoskowską inspirowani opowiadaniem "Kropka" poszukiwali oryginalnych zastosowań tej właśnie małej kropki oraz rozwijali swoje zdolności artystyczne tworząc kropkowe rysunki.

• Zasady bezpieczeństwa w drodze do szkoły

• 13 września naszą szkołę odwiedziła asp. szt. Barbara Maciejewska-Ksepka policjantka z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku. Funkcjonariuszka przypomniała uczniom zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, sposoby reagowania w czasie ataku bezpańskich psów oraz zachowanoa wobec nieznajomych osób. Po części teoretycznej był czas na ćwiczenia, w które zaangażowali się wszyscy uczniowie. Z niecierpliwością czekamy na następne spotkanie. Organizator spotkania Marzena Wasiluk.

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

• Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny powitaniem przez panią dyrektor Beatę Przymierską oraz apelem przygotowanym przez uczniów klasy piątej pod opieką pani Marzeny Wasiluk i pani Joanny Doroszenko, następnie uczniowie spotkali się z wychowawcami w klasach.

Życzymy sukcesów w zdobywaniu wiedzy i kolejnych umiejętności. Oby osiąganie celów dawało wiele radości, było inspirujące, a także przynosiło jak najlepsze wyniki. Powodzenia!