• Rozstrzygnięcia konkursów

• 22 grudnia 2023 po jasełkach ogłosiliśmy zwycięzców przeprowadzanych w ostatnim czasie konkursów.

"Świąteczna kartka sketchnotkowa"

Miejce I - Natalia Lulericz kl. IV

Miejsce I - Wojciech Bartoszewicz kl. VI

"Świateczna zakładka do książki"

Miejsce I - Kacper Korolczuk kl. I

Miejsce II - Klasa II

Miejsce III - Klasa I

• Zajęcia kulinarne

• Dzisiaj uczniowie klas 1-3 Szkoły podstawowej im. Simony Kossak w Dobrzyniówce uczestniczyli w zajęciach kulinarnych, które prowadziły Panie z Koła Gospodyń Wiejskich "Barwianki". Dzieci poznały tradycje związane ze świętami Bożego Narodzenia. Wspólnie przygotowały pierogi z kapustą i grzybami. W miłej i gwarnej atmosferze przy akompaniamencie kolęd uczniowie przygotowali również pierniki, a następnie je ozdobili. Wszystko było smaczne, bo własnoręcznie wykonane. Bardzo dziękujemy za zaproszenie.

• Mikołajki

• 6 grudnia 2023 r. świętowaliśmy Mikołajki. Każda z klas celebrowała ten dzień pamiętając o odpowiednim stroju, obdarowując się upominkami, rozmawiajac o zwyczajach i tradycjach oraz bawiąc się mikołajkowo.

• Mikołajkowe SI

• 6 grudnia w klasie I w ramach zajęć SI odbyły się Mikołajkowe Zawody Sportowe. Zajęcia rozpoczęły się rysowaniem z zamkniętymi oczami postaci Mikołaja. Następnie uczniowie próbowali spaceru na czerwonych szczudłach imitujących podeszwy butów sympatycznego starca. Kolejna rozgrywka to rzut prezentem do worka - tu wykorzystaliśmy woreczki sensoryczne i zielone pudła. Zajęcia zakończyliśmy wyścigami sań - tu przydały się poduchy z sali. To były ciekawa i pełne emocji zajęcia. Ho -ho!

• Zebrania w formie rozmów indywidualnych

• Kl. I - Anna Danielczuk: środa 13.12.2023 w godzinach 12.45-14.30

Kl. II -Anna Kraczyna: wtorek 12.12.2023 w godzinach 13.45-14.45

Kl. III - Ewa Wlaźlak: piątek 15.12.2023 w godzinach 12.00-13.00

Kl. IV - Wioletta Kłoskowska: poniedziałek 11.12.2023 w godzinach 13.30-15.00

Kl. V - Mariola Kamińska: poniedziałek 11.12.2023 w godzinach 14.00-15.00

Kl. VI - Marzena Wasiluk: środa 13.12.2023 w godzinach 12.30-13.30

Kl. VII - Sylwia Żukowska: wtorek 12.12.2023 w godzinach 14.00-15.00

• Kiermasz Świąteczny

• Dzięki współpracy przedstawicieli Rady Rodziców, dzieci i nauczycieli kiermasz przebiegał w bardzo miłej i rodzinnej atmosferze. Można było kupić: ciasta, ciasteczka i inne pyszności; sery, chleb; miód; dekoracje świąteczne: bombki, wieńce, kartki, zakładki do książek, stroiki, choinki, obrazy decoupage, sianko; świąteczne prace konkursowe naszych uczniów; książki nowe i używane; drobiazgi takie jak: bransoletki, kolczyki, breloczki, zakładki, pompony; zabawki robione na szydełku - amirugumi; odbyła się loteria fantowa, malowanie twarzy i tatuaży brokatowych; licytacja spotkania z alpakami, której zwycięzcą został Kacper Szotko :) Mnóstwo radości zawdzięczamy również pani Marioli Płońskiej prowadzącej zabawy dla dzieci i rodziców. Zebrana kwota przerosła nasze oczekiwania, jednak wynik podamy w późniejszym terminie (trwa jeszcze sprzedaż pokiermaszowa). Nasze cele są coraz bliższe (wiata rowerowa i zewnętrzny stół do ping-ponga). Dziękujemy wszystkim osobom, które wsparły kiermasz rzeczowo i tym, które wsparły nas dokonując zakupów :)

• "Strefa Świadomego Rodzica"

• Zapraszamy do udziału w projekcie "Strefa Świadomego Rodzica", który skierowany jest do Rodziców i Opiekunów. To BEZPŁATNY cykl szkoleń ONLINE, dzięki któremu otrzymają Państwo praktyczną wiedzę i narzędzia, niezbędne Rodzicom i Opiekunom w efektywnym wspieraniu rozwoju swoich dzieci, a także wzmocnieniu siebie w pełnieniu roli dojrzałego Rodzica. Bezpłatne szkolenia pomagają rozwijać umiejętności komunikacyjne, skutecznie radzić sobie z trudnościami rodzinnymi oraz wdrażać rozwiązania, które są niezbędne w budowaniu silnego fundamentu emocjonalnego dla siebie i swoich dzieci. Kolejna edycja już w piątek! Możemy stworzyć środowisko wsparcia dla rodziców, które przekłada się na lepsze relacje rodzinne i rozwój dzieci.

Dla_rodzicow_.pdf