• Gminne Zawody w Tenisie Stołowym

• W środę 28 .02.2024 odbyły się Gminne Zawody w Tenisie Stołowym.

Dziewczyny kl IV - VI:

• V miejsce Prus Kinga
            • VI miejsce Naumowicz Katarzyna

Dziewczyny kl VII-VIII:

• I miejsce Kornacka Oliwia

Chłopcy kl IV-VI:

• IV miejsce Supronik Mateusz
            • VI Miejsce Sidorowicz Gabryś

Chłopcy kl VII-VIII:

• IV Miejsce Lepietuszko Arkadiusz
            • V Miejsce Popławski Iwo
            • VI Miejsce Woszczyło Mariusz
          • "Wszystko zaczyna się od myśli"

• Bezpłatne warsztaty pokazowe będące wstępem do kursu z kluczowych umiejętności życiowych dla dzieci.

Warsztaty odbędą się w sobotę 2.03.2024 r. od godz. 11.30 do godz. 13.30 w MOAK Zabłudów.

• "Blisko telefonu - daleko od dziecka"

• Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę wystartowała z kampanią społeczną promującą cyfrową higienę i bezpieczny rozwój dzieci. Kampania "Blisko telefonu - daleko od dziecka" skierowana jest do rodziców dzieci do 6 roku życia i zwraca uwagę na negatywny wpływ korzystania przez rodziców z telefonów w obecności dziecka. W ramach kampanii powstał szereg materiałów edukacyjnych w tym: 4 grafiki z przekazami kampanii, podcasty z ekspertami, porady dlarodziców. A wszystko to umieszczone na stronie: DomoweZasadyEkranowe.fdds.pl  Dzięki kampanii rodzice małych dzieci mają szansę dowiedzieć się: *dlaczego korzystanie przez rodzica z telefonu przy dziecku ma negatywny wpływ na jego rozwój, *dlaczego warto ograniczać czas przy telefonie przy dziecku, *jak ograniczać ten czas przy dziecku, *jak rozpoznawać, że nadużywa się ekranów przy dziecku.

• Lekcja on-line: Zasady bezpieczeństwa w internecie

• 21 lutego uczniowie klas 1-3 poznawali zasady bezpieczeństwa w internecie wraz z Sieciakami oraz autorem ich przygód – panem Łukaszem Wojtasikiem.

Dzięki lekcji online dzieci przypomniały sobie, że:

- trzeba chronić swoją prywatność

- mówić, jeśli coś jest nie tak

- nie ufać osobom poznanym w sieci

- szanować innych w sieci

- korzystać z internetu z umiarem.

Oprócz samej lekcji na uczniach zrobiło wielkie wrażenie to, że w tym samym momencie w zajęciach brały udział dzieci z 800 miejscowości w Polsce.

• Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

• Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to przypomnienie, „iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają”. Warto o tym pamiętać w obecnych czasach, gdy jesteśmy zalewani potokiem angielszczyzny. A o tym, że nasz język, choć piękny i bogaty, do łatwych nie należy, przekonali się uczniowie biorący udział w szkolnych zmaganiach polonistycznych. Były krzyżówki, rebusy, wykreślanki i rymowanki, ale największym powodzeniem cieszyły się „łamańce” językowe. Szczygieł szepczący w szczelinie, świerszcz świszczący pod leszczyną oraz trzy pliszki w Szypliszkach budziły nie tylko zdumienie, ale i wielką radość (zwłaszcza gdy udało się wreszcie je wszystkie poprawnie wymówić). Dziś, z okazji Dnia Języka Ojczystego, życzymy wszystkim, by docenili ten wspaniały, różnorodny i zaskakujący język polski.

• Warsztaty plastyczne w Galerii Sleńdzińskich

• 20 lutego uczniowie klas 1-3 wybrali się na warsztaty plastyczne "Na dalekim południu" do Galerii Sleńdzińskich. Podczas warsztatów uczniowie wykonali pracę w technice malowanie pastelami, impast farby akwarelowej oraz labowanie tuszem. Oto nasze dzieła.

• Walentynki

• Z okazji Walentynek uczniowie klasy 4 i 7 przypomnieli historię tego święta. Poczta Walentynkowa dostarczyła kartki z wyrazami sympati oraz ogłoszono wyniki konkursu na "Pocztówkę Walentynkową" z życzeniami w języku angielskim.

Miejsce I: Wiktoria Horodeńska i Mikołaj Danielczuk

Miejsce II: Gabriel Jęsław-Tarasewicz

Miejsce III: Natalia Lulewicz, Maja Jabłońska, Wiktoria Dąbrowska i Weronika Rusiłowicz

Wyróżnienie: Maja Lulewicz

• Warsztaty kulinarne

• Dziękujemy paniom z Koła Gospodyń Wiejskich "Barwianki" za zaproszenie klas I-III na Warsztaty Kulinarne związane z tradycjami karnawałowymi.