• List Ministra Edukacji i Nauki na zakończenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2021/2022
          • List Ministra Edukacji i Nauki na zakończenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2021/2022

          •  

            Warszawa, 22 czerwca 2022 r.

             

            Szanowni Państwo Dyrektorzy,

            Drodzy Nauczyciele i Uczniowie,

             

            rok szkolny 2021/2022 był czasem wielu ważnych i potrzebnych zmian w polskiej edukacji. Realizowaliśmy przedsięwzięcia ukierunkowane na wspieranie wszechstronnego rozwoju młodych ludzi, budowanie kompetencji przyszłości oraz uatrakcyjnienie procesu dydaktycznego, który powinien odpowiadać na wyzwania XXI wieku.

             

            Zainicjowaliśmy program „Laboratoria Przyszłości”. Na zakup nowoczesnego sprzętu multimedialnego, w tym drukarek 3D, mikrokontrolerów, robotów czy sprzętu do nagrań, przeznaczyliśmy rekordową sumę 1 mld zł. Wszystko po to, aby młodzi ludzie w każdej szkole mogli prowadzić ciekawe eksperymenty, uczyć się pracy w grupie, rozwijać własne talenty, a także zdobywać nowe kompetencje i umiejętności ważne na kolejnych etapach edukacji oraz pomocne w wyborze przyszłej ścieżki rozwoju zawodowego.

             

            Już w pierwszych tygodniach roku szkolnego 2021/2022 uczniowie i nauczyciele wyjechali na wycieczki szkolne dofinansowane z programu „Poznaj Polskę”. Młodzi ludzie odwiedzali miejsca związane z naszą historią i kulturą oraz największymi osiągnięciami nauki. Przedsięwzięcie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem społeczności szkolnych, dlatego podjęliśmy decyzję o kontynuowaniu wsparcia finansowego i rozwoju programu. Uruchomiliśmy projekt „Poznaj Polskę na sportowo”, którego celem jest promocja aktywności fizycznej i zachęcenie uczniów do uprawiania sportu.

             

            Chcemy, aby młodzi ludzie zdobywali wiedzę w ciekawy i atrakcyjny sposób, poprzez samodzielne poszukiwanie i eksperymentowanie. Służą temu także Strefy Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności, które powstają w całej Polsce. Dzięki tym małym centrom nauki uczniowie z mniejszych miast i miejscowości mogą rozwijać swoją kreatywność, poznawać osiągnięcia nauki oraz zjawiska otaczającego nas świata blisko swojej szkoły i miejsca zamieszkania.

             

            Aby przeciwdziałać negatywnym skutkom kształcenia na odległość, w roku szkolnym 2021/2022 kontynuowaliśmy programy wsparcia uczniów po okresie pandemii, takie jak „WF z AWF” czy „Dobrze widzieć”. Przedsięwzięcia były związane zarówno ze zdrowiem oraz kondycją fizyczną dzieci i młodzieży, wsparciem psychologiczno-pedagogicznym, jak również z pomocą w opanowaniu i utrwaleniu materiału. Od marca w szkołach realizowane są zajęcia specjalistyczne z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej w dodatkowym wymiarze godzin. Cieszę się również, że udało się wprowadzić przepisy, które pozwalają na zwiększenie liczby specjalistów oraz wsparcia finansowego na organizację pomocy psychologiczno-pedagogicznej.

             

            Ostatnie miesiące obecnego roku szkolnego były pod wieloma względami szczególne. Agresja Rosji na Ukrainę sprawiła, że do polskich szkół trafiły tysiące dzieci zza naszej wschodniej granicy. Wprowadziliśmy elastyczne przepisy, które umożliwiły włączanie ukraińskich uczniów do polskiego systemu edukacji. Ich adaptacja w nowym środowisku nie byłaby jednak możliwa bez ogromnej empatii, wrażliwości i ofiarności całych społeczności szkolnych. Młodzi ludzie, a także ich nauczyciele zdali egzamin z otwartości i serdeczności. Swoim ukraińskim kolegom i koleżankom okazali wsparcie w momencie, w którym najbardziej tego potrzebowali. Z całego serca za to dziękuję!

             

            W przededniu wakacji życzę uczniom, nauczycielom i rodzicom dobrego odpoczynku. Mam nadzieję, że dla młodych ludzi będzie to czas pełen przygód, odkrywania nowych miejsc i realizowania pasji. Gratuluję sukcesów edukacyjnych i wychowawczych. Jestem przekonany, że z dumą odbierzecie szkolne świadectwa. Słowa uznania kieruję do nauczycieli i wychowawców, dziękując za przekazywanie wiedzy i kształtowanie postaw młodych ludzi. Życzę Państwu, aby czas letniego odpoczynku pozwolił na wytchnienie od codziennych obowiązków.

             

            Serdecznie pozdrawiam także społeczność szkół polonijnych na całym świecie. Dziękuję nie tylko za trud nauczania języka polskiego, ale także za promowanie polskiej tradycji, historii i dziedzictwa narodowego poza granicami naszego kraju.

             

            Wszystkim życzę spokojnych i bezpiecznych wakacji!

             

            Z wyrazami szacunku

            Przemysław Czarnek

            Minister Edukacji i Nauki

          • Wycieczka rowerowa uczniów kl. V i VI

          • 21 czerwca, choć prognoza pogody straszyła deszczem, podjęliśmy ryzyko wyruszenia na długo oczekiwaną wycieczkę rowerową.

            W gotowości do podejmowania wyzwań ruszyliśmy zwartym peletonem. Pogoda okazała się łaskawa: świeciło słońce, powietrze było rześkie. Trasa wycieczki była bardzo malownicza. Po drodze zatrzymaliśmy się przy miejscu pamięci Powstańców Styczniowych oraz w  poziomkowym zagajniku. Przy szumie drzew i śpiewie ptaków, bohatersko zmagając się z własną słabością, dotarliśmy do zakątka leśnego nad jeziorem Kozi Przeskok. Tam odpoczęliśmy przy ognisku i kiełbaskach.

            Z uśmiechem na ustach, lekko zmoczeni deszczem, ale zadowoleni wróciliśmy do szkoły. Uczniowie dzielnie wspierali się nawzajem, nagradzając oklaskami tych, którym było trudniej, a mimo to nie rezygnowali. Na szczególne uznanie zasługuje Kacper Bazyluk, który pełnił funkcję serwisu technicznego: pomagał rowerzystom w pokonywaniu usterek (gdy spadł łańcuch, skręciła się kierownica), dzielił się kanapkami z koleżankami oraz towarzyszył rówieśnikom opadającymi z sił i oddalającym się od grupy, by wspierać ich swoją obecnością.

            Organizatorzy wyjazdu: Krzysztof Kondrusik – nauczyciel w-f i Ewa Sural – pedagog szkolny

          • "Bezpieczne wakacje" -akcja MOSiR w Michałowie. Wystawa: "Sztuka młodych" w MOAK w Zabłudowie."

          • 20 czerwca 2022 r. uczniowie klas młodszych wzięli udział w akcji "Bezpieczne wakacje" zorganizowanej przez MOSiR w Michałowie. Impreza miała charakter informacyjno-szkoleniowy. Uczniowie dowiedzieli się z jakimi możliwymi zagrożeniami mogą spotkaać się w czasie wakacji, jakie są zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą i w jaki sposób można udzielić pierwszej pomocy tonącym. Dzieci mogły wziąć udział w konkursach, odwiedzić stoiska edukacyjne, obejrzeć tresurę psa oraz sprzęt jakim posługują się w pracy służby ratunkowe.

            W drodze powrotnej dzieci odwiedziły MOAK w Zabłudowie, gdzie mogły podziwiać prace uczennic klsy VIII: Marii Szotko i Gabrieli Szatkowskiej, na wystawie młodych artystów "Sztuka młodych".

          • Nadanie Szkole Podstawowej w Dobrzyniówce imienia Simony Kossak i sztandaru

          • 10 czerwca w naszej szkole od rana panowała podniosła atmosfera. Zarówno nauczyciele jak i uczniowie przybyli tego dnia odświętnie ubrani. Widać było, że to ważny dzień dla społeczności szkolnej. Do wspólnego swietowania zaproszono wiele znamienitych osób, na czele z siostrzenicą - patronki Joanną Kossak. Klia minut przed godziną dziesiątą w drzwiach zaczęli pojawiać się pierwsi goście - witały ich usmiechnięte uczennice, które każdemu przybyłemu wskazywały wyznaczone miejsce. Punktualnie o 10.00 rozpoczęła się część oficjalna nadania naszej szkole imienia Simony Kossak oraz sztandaru. Uroczystość przebiegła zgodnie z planem -nie mogło być inaczej, przecież przygotowywaliśmy się do tego od miesięcy. Jesteśmy pewni, że z taką patronką "będziemy wspinać się po drabinie wiedzy i własnego rozwoju" oraz osiągać same sukcecy. Jesteśmy dumni i szczęśliwi.

          • Przygotowania do uroczystości nadania imienia Simony Kossak Szkole Podstawowej w Dobrzyniówce

          • Nasza historia nadania imienia zaczęła się od akcji konkursowej zorganizowanej przez bank PNB Paribas: „Gdzie są nasze patronki”. Akcja zainspirowała całą społeczność szkolną do przyjrzenia się najwspanialszym polskim kobietom. Dla naszej szkoły idealną kandydatką okazała się Simona Kossak. Uczniowie, Rada Pedagogicza i Rada Rodziców zagłosowali, podjęli uchwałę i wystąpili z wnioskiem o nadanie imienia do Rady Miejskiej w Zabłudowie. Wniosek został pozytywnie rozpatrzony. Przewodnicząca Rady Miejskiej w Zabłudowie pani Antonina Kuna 18 listopada 2021 r. podpisała Akt Nadania Imienia Szkole Podstawowej w Dobrzyniówce Uchwałą XXXI.232.2021 Rady Miejskiej w Zabłudowie. Wykonanie uchwały zostało powierzone Burmistrzowi Zabłudowa panu Adamowi Tomankowi.

            Pani Ewa Dakowicz swoim uzasadnieniem wyboru patronki wygrała konkurs banku PNB Paribas, dzięki czemu otrzymaliśmy grant 15000 zł na promocję patronki. Finansowo wsparł nas również Burmistrz Zabłudowa i prywatni sponsorzy.

            Kiedy zapadła decyzja, że to właśnie Simona Kossak będzie nas inspirowała w przyszłości, pani Wioletta Kłoskowska ogłosiła konkurs plastyczny na logo szkoły. Korzystając z propozycji uczniów, zleciliśmy wykonanie projektu profesjonalistom. W trakcie współpracy z firmą Septsite w precyzyjnym przekazaniu naszej wizji bardzo pomogła Maria Szotko rozrysowując logo, uwzględniające wszelkie pomysły i sugestie, szczególnie pani dyrektor Beaty Przymierskiej.

            Kolejnym krokiem był sztandar, co nie było takie proste jakby się wydawało… Wszelkie decyzje związane z zamówieniem w firmie “Joanna. Szaty liturgiczne, haft komputerowy, sztandary w Białymstoku” wzięła na swoje barki pani dyrektor Beata Przymierska. (Akt nadania sztandaru został nam przekazany później w czasie uroczystości przez Burmistrza Zabłudowa pana Adama Tomanka 10 czerwca 2022 r.).

            I już mogliśmy zająć się przygotowaniem uroczystości nadania imienia Simony Kossak naszej szkole. Do organizacji i przeprowadzenia części oficjalnej zgłosiła się pani Ewa Sural, drugą osobą prowadzącą i odpowiedzialną za musztrę został ksiądz Daniel Wierzbicki. Przygotowaniem części artystycznej, dekoracji i prezentacji zajęła się pani Wioletta Kłoskowska przy wsparciu pani Ewy Dakowicz.

            Pani dyrektor odwiedziła wielu zaproszonych znamienitych gości, osobiście wręczając zaproszenia zaprojektowane przez panią Wiolettę Kłoskowską i ręcznie wypisane przez panią Ewę Wlaźlak. W dostarczaniu zaproszeń pomogła też pani Marzena Wasiluk i pani Ewa Dakowicz.

            Przygotowania do uroczystości często dezorganizowały standardową pracę szkoły, jednak zarówno nauczyciele jak i uczniowie chętnie włączali się w różne działania z tym związane, elastycznie podchodzili do nagłych zmian w planie zajęć. Szczególnie pomocni w takich sytuacjach byli: pani Mariola Kamińska, pani Marzena Wasiluk, pani Sylwia Żukowska i pan Krzysztof Kondrusik. Pani Ania Kraczyna poświęciła swój spokój i porządek, udostępniając organizatorom salę klasy III na centrum dowodzenia techniczno-artystycznego.

            Przygotowanie dekoracji i bliższe poznawanie patronki zaczęło się dużo wcześniej przez ogłoszenie konkursów plastycznych: „Historia życia Simony Kossak w sketchnotingu”, „Przyjaciele i podopieczni Simony Kossak” i „Portret Simony Kossak”. Galeria prac konkursowych znalazła swoje miejsce w łączniku między dwiema częściami szkoły. Ściany już na stałe dekorują również zdjęcia przedstawiające życie i miłość do zwierząt Simony Kossak. Z pomocą w tym zadaniu przyszła nam firma MegaPrint - Drukarnia Cyfrowa, która na prośbę pani Ewy Dakowicz i Wioletty Kłoskowskiej nieodpłatnie wydrukowała fotografie. Maria Szotko i Julita Szotko przygotowały antyramy i oprawiły zdjęcia, które profesjonalnie z pomocą uczniów umieścił na ścianach pan Krzysztof Kondrusik. Ostateczny szlif przypadł pani Sylwii Żukowskiej dokonującej kontroli krystalicznej czystości szyb.

            Zabawnym wyzwaniem okazało się wykonanie prawie 3000 liści potrzebnych do dekoracji ściany w czasie uroczystości. Nasi uczniowie przez dwa tygodnie składali harmonijkowe listeczki, szczególnie pomocne okazały się dziewczynki z klasy VIII: Maria Szotko, Julita Szotko i Natalia Szarejko, które nieustannie czuwały nad pracą pozostałych uczniów, angażowały się również w przygotowania innych elementów dekoracji, jak i całości wykonania ostatecznego projektu.

            Pani Wioletcie Kłoskowskiej zamarzył się ekran kinowy. Kolejne wyzwanie. Skąd wziąć? Jak zrobić? Pani dyrektor zaproponowała baner, pani Gosia Andrzejewska doprowadziła go do porządku, pan Krzysztof Kondrusik zawiesił, pani Mariola Kamińska przygotowała projektor/potrzebne kabelki i pomogła w wymierzaniu odległości od ekranu, pan Krzysztof z uczniami zamontował i podłączył, ksiądz Daniel przygotował sprzęt nagłaśniający i wyjaśnił uczniom jak go używać. Jest to przykład tylko jednego z elementów, który składał się na całość wydarzenia.

            Mamy wielkie szczęście pracy z niezwykłą i niezastąpioną osobą jaką jest pani Małgorzata Andrzejewska. Nasza pani Gosia potrafi wyczarować każdy potrzebny przedmiot, odnaleźć zagubione rzeczy i pamięta o wszystkim. Dzień przed uroczystością, to właśnie pani Gosia przypomniała organizatorom, że jeszcze nie zawiesili godła, co jest bardzo ważne w czasie tak wspaniałego wydarzenia. Dziękujemy za nieustanną pomoc i cierpliwość.

            Pierwsze próby mogły się rozpocząć po egzaminach klasy VIII, nie mieliśmy dużo czasu. Praca nad scenariuszem i ćwiczenia poszczególnych etapów musiały przebiegać sprawnie - w pełnej koncentracji uczestników i organizatorów. Oczywiście, uczniowie stanęli na wysokości zadania: poczet sztandarowy ćwiczył dzielnie, aktorzy głównie z klasy VII bardzo szybko odnaleźli się w swoich rolach. W ostatnich próbach uczestniczyła cała szkoła. Wszyscy byli gotowi na piątek 10 czerwca 2022 r. na uroczystość nadania imienia Simony Kossak Szkole Podstawowej w Dobrzyniówce.

             

            Wioletta Anna Kłoskowska

            PS.: Ponieważ po uroczystości usłyszałam wiele miłych słów i gratulacji dotyczących efektów mojej pracy, chciałabym podziękować i podkreślić, że nie działam sama (co przynajmniej częściowo chciałam pokazać pisząc ten artykuł i zobrazować zdjęciami z naszych przygotowań). Nie miałabym możliwości realizacji swoich pomysłów bez wsparcia i akceptacji pani dyrektor Beaty Przymierskiej, życzliwej współpracy całej Rady Pedagogicznej i ogromnego zaangażowania naszych uczniów. Sukcesy odnosimy razem: całą społecznością szkolną. Dziękuję!

          • Zaproszenie na bezpłatne warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży

          • Podlaski Instytut Kultury w Białymstoku zaprasza na bezpłatnewarsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży, które zakończą się premierą spektaklu _Mikrokosmos_. 

            To niepowtarzalna okazja, by wziąć udział w zajęciach prowadzonych przez specjalistów teatralnych. Warsztaty adresowane są do dzieci i młodzieży z województwa podlaskiego w wieku od 6 do 16 lat. Zgłaszać można się do 10 czerwca 2022 r., poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej PIK: https://pikpodlaskie.pl/piktogramy-formularz-zgloszeniowy/

            Bezpośrednio po zgłoszeniu należy przesłać na adres mailowy: teatr@pikpodlaskie.pl  krótką prezentację w formie filmu. Nagranie może być zarejestrowanym na telefonie przedstawieniem się dziecka i jego motywacją do wzięcia udziału w projekcie, recytacją, śpiewem (solowym) lub tańcem dziecka. Warsztaty teatralne odbędą się w dniach 20 - 26 czerwca 2022 r. w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy, przy ul.Sienkiewicza 29. Warsztaty odbywać się będą codziennie od poniedziałku do piątku, w godzinach 9:00–15:00. Wyjątek stanowidzień 24 czerwca, w którym to zajęcia odbywać się będą od 12:00 do 18:00 oraz dzień spektaklu premierowego.

            Regulamin warsztatów można znaleźć na stronie PIK: https://pikpodlaskie.pl/wp-content/uploads/2022/05/20220506-warsztaty-teatralne-piktogramy-regulamin.pdf 

            Uczestnicy warsztatów teatralnych, konstrukcyjnych i scenograficznych zrealizują spektakl MIKROKOSMOS, oparty na twórczości Josefa i Karela Čapków, inspirowanego komedią „Ze života hmyzu” (Z życiaowadów). Przedstawienie powstanie pod okiem profesjonalistów. Reżyserem będzie Karol Smaczny, muzykę przygotuje Michał Górczyński, choreografię Miłosz Pietruski, a scenografię Małgorzata Tarasewicz-Wosik. W spektaklu razem z młodzieżą zagra aktor Marcin Tomkiel. Premiera odbędzie się w Choroszczy, następnie spektakl obejrzą mieszkańcy trzech miejscowości: Topilca, Knyszyna i Supraśla. 

            Program działań przedstawia się następująco:       

            * 20-26.06.2022 r. – Warsztaty Teatralne w Miejsko-Gminnym CentrumKultury i Sportu w Choroszczy       

            * 26.06.2022 r. – Premiera spektaklu MIKROKOSMOS w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy 

            Mini objazd teatralny MIKROKOSMOS:       

            * 28.06.2022 r. – Topilec (Parafia św. Mikołaja Cudotwórcy wTopilcu – scena teatralna w stodole)       

            * 29.06.2022 r. – Knyszyn (Knyszyński Ośrodek Kultury)       

            * 30.06.2022 r. – Supraśl (Akademia Supraska) 

            Informacji na temat warsztatów udziela Emilia Wyszkowska tel./fax 857403715 teatr@pikpodlaskie.ple.wyszkowska@pikpodlaskie.pl

            Joanna Gaweł Kierownik Działu Promocji PIK tel. 85 740 37 22, kom. 509 523 277 j.gawel@pikpodlaskie.pl

            Zaproszenie_na_bezplatne_warsztaty_teatralne_dla_dzieci_i_mlodziezy.docx​​​​​​​

          • Dzień Sportu

          • W Szkole Podstawowej w Rafałówce spotkały się trzy szkoły aby wspólnie świętować Dzień Sportu. Był piękny, słoneczny dzień, który spędziliśmy na wspólnej zabawie, rywalizacji i przede wszystkim na lepszym poznaniu kolegów i koleżanek z sąsiednich szkół. Rozegraliśmy mecze siatkówki, koszykówki i piłki nożnej. Były też biegi przełajowe oraz konkurs skakania na skakance. Wygraną i przegraną umiliły lody. Najważniejsza jest dobra zabawa. Było jednak miło, kiedy uczniowie naszej szkoły wygrywali w grach drużynowych i konkurencjach indywidualnych. Gratulujemy wszystkim uczestnikom :)

          • Dezinformacja Fake News

          • 19 maja na zaproszenie pani Marzeny Wasiluk naszą szkołę odwiedził absolwent Uniwersytetu w Białymstoku pan Dominik Sołowiej. Zaproszony gość poprowadził wykład oraz przedstawił ciekawą prezentację na temat zjawiska Fake Newsów. Zaprezentował sposoby demaskowania dezinformacji oraz wskazał miejsca, w których możemy szukać pomocy. W swoim wykładzie poruszył tematy wojny w Ukrainie, ekologii oraz świtowych autorytetów. Wspólnie doszliśmy do tego, że aby czuć się bezpiecznie musimy weryfikować wszystkie informacje oraz sprawdzać ich źródła.

          • Praca WCR w sobotę

          • "NIE MASZ CZASU NA ZAŁATWIENIE SPRAW W SWOIM WCR W TYGODNIU? TWOJE WOJSKOWE CENTRUM REKRUTACJI CZYNNE JEST W KAŻDĄ PIERWSZĄ SOBOTĘ MIESIĄCA"

            W związku z dużym zainteresowaniem ochotniczymi formami pełnienia służby wojskowej, WCR w Białymstoku będzie otwarte w najbliższąsobotę tj. 04.06 w godzinach 08.00-14.00 oraz każdą pierwszą sobotę miesiąca.

            Zapraszamy wszystkich zainteresowanych pozyskaniem informacji nt. ochotniczych form pełnienia służby wojskowej, złożeniem wniosku do służby wojskowej oraz załatwieniem innych spraw będących w kompetencji WCR.

            Aby starać się o przyjęcie do służby kandydat musi do wniosku dołączyć:

            - kopię dokumentu tożsamości;

            - kopię dokumentu potwierdzającego posiadane wykształcenie;

            - kopie innych dokumentów, w szczególności: certyfikaty językowe, świadectwa ukończenia szkół, kursów lub uzyskania specjalizacji zawodowych, zaświadczenia o prawie wykonywania zawodu, a także posiadane uprawnienia do kierowania pojazdami.

            Wzór wniosku można pobrać bezpośrednio ze strony internetowej: Strona główna - CWCR (wojsko-polskie.pl)

            Czym jest dobrowolna zasadnicza służba wojskowa?

            Kandydat do wstąpienia w szeregi Wojska Polskiego ma teraz do wyboru 3 rodzaje służby wojskowej: zawodową służbę wojskową, terytorialną służbę wojskową, dobrowolną zasadniczą służbę wojskową (oraz dodatkowo - dwa rodzaje służby w rezerwie: aktywną i pasywną rezerwę).

            Jeżeli wybierze dobrowolną zasadniczą służbę wojskową to: 

            -  przejdzie przez 2 etapy służby – 28-dniowe szkolenie podstawowe w jednostce wojskowej lub centrum szkolenia, zakończone przysięgą oraz 11-miesięczne szkolenie specjalistyczne w jednostce wojskowej (w tym czasie będzie miał wybór – nie musi być skoszarowany); 

            - będzie mu przysługiwało wynagrodzenie w okresie szkolenia jak pensja żołnierza zawodowego – 4560 zł, ale także: - prawo do urlopu wypoczynkowego, - możliwość wstąpienia do rezerwy aktywnej lub Wojsk Obrony Terytorialnej (po ukończeniu 28-dniowego szkolenia), -prawo ubiegania się o powołanie do zawodowej służby wojskowej i pierwszeństwo w naborze (po 11-miesięcznym szkoleniu specjalistycznym, - pierwszeństwo w zatrudnieniu w administracji publicznej (po spełnieniu wymagań określonych dla danego stanowiska; 

            - na czas służby będzie miał zapewnione zakwaterowanie, wyżywienie, mundur, ekwipunek oraz ubezpieczenie;

            - będzie mógł wliczyć czas szkolenia do okresu odbywania służby wojskowej lub do okresu zatrudnienia; 

            - będzie mógł przerwać służbę w dowolnym momencie.

            Wstąp do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej! Zachęcamy do zapoznania się z materiałami dot. dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. Przygotowaliśmy wiele materiałów - informatory, ulotki oraz multimedia. Strona główna - CWCR (wojsko-polskie.pl)

            Szef Wydziału Rekrutacji WCR w Białymstoku mjr Małgorzata REPNIK  668-437-043

          • Dzień Dziecka na wesoło i sportowo

          • 1 czerwca uczniowie klas I-IV, pomimo niesprzyjającej pogody, świetnie się bawili nad Zalewem Dojlidzkim na pikniku edukacyjnym zorganizowanym przez  Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku i Białostockim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Białymstoku.

          • Gminny Turniej Tenisa Stołowego

          • Gminny Turniej w Tenisa Stołowego odbył się 15.03.2022r. Dziewczynki: 1 miejsce: Gabriela Szatkowska, 2 miejsce: Oliwka Kornacka, 3 miejsce: Daria Natzke. Chłopcy: 3 miejsce: Damian Sołowie,j 5 miejsce: Hubert Matczuk, 7 miejsce: Dawid Małaszewicz, 10 miejsce: Michał Żyżyk