• Poczuj - od dźwięku do emocji

• 28 września 2023 r. w Wiejskim Domu Kultury w Rafałówce do świata dźwięków, emocji i uczuć zaprosił nas multiinstrumentalista Joszko Broda. Mogliśmy usłyszeć grę na wielu instrumentach ludowych m.in. drumli, okarynie, fujarkach, rogach, trąbicie, skrzypcach, gajdach beskidzkich, kozie podhalańskiej jak również liściu, słomce i trzcinie. Poznaliśmy wiele ciekawych historii, odkryliśmy muzyczne emocje i mogliśmy spróbować swoich sił, pod okiem eksperta, w grze na liściu.

• Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

• 20 września z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka Rada Rodziców zorganizowała naszym najmłodszym członkom społeczności szkolnej wyjątkowo radośnie spędzony dzień. Dzieci odwiedziły "Kucykowo", w którym Pani Mariola Płońska zorganizowała ...jak zykle :) : super zabawy, wiele atrakcji i wspaniałych przeżyć ...oraz spotkanie z Panią Jesienią! Dziękujemy organizatorom za wszystkie uśmiechy dzieci :)

• Wyjazd do kina

• 20 września obejrzeliśmy w kinie Helios w Atrium Biała wzruszający film "O psie, który jeździł koleją". Nabraliśmy sił na dalszy spacer ...mniej zdrowym posiłkiem ;) i odwiedziliśmy Białostockie ZOO.

• Gminne zawody w biegach przełajowych.

• Gminne zawody w biegach przełajowych odbyły się 19.09.2023 r. W swoich kategoriach poszczególne miejsca zajęli:

Krawczuk Szymon I miejsce

Nowakowski Dawid III miejsce

Marciniak Piotr II miejsce

Wszystkim naszym uczniom wielkie brawa za zaangażowanie i sportową walkę.

• Międzynarodowy Dzień Kropki

• Międzynarodowy Dzień Kropki obchodziliśmy 15 września. Choć często skupiamy się na kolorowych strojach w kropki, nie o strój tego dnia chodzi. To święto kreatywności, dzień, w którym skupiamy się na rozwoju swoich talentów, pasji. Tego dnia nauczyciele angażują dzieci w zajęcia, które pomogą im odkryć mocne strony i dadzą im odwagę, by powiedzieć o tym światu. Jak Międzynarodowy Dzień Kropki świętowaliśmy w naszej skole? Z radością mogliśmy oddać się naszej szkolnej pasji - szydełkowaniu dzieląc się również naszą wiedzą i umiejętnościami z grupą uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej im. Sybiraków w Rafałówce. Świętując Dzień Kropki, podjęliśmy wyzwanie wykonania szydełkowych kropek. Dziękujemy naszym uczniom i gościom za współpracę i kreatywnie spędzony czas :)

• Akcja Sprzątania Świata

• W piątek 15.09.2023 r. nasza szkoła dołączyła do 30 Akcji Sprzątania Świata. Wszystkie klasy łącznie z oddziałem przedszkolnym drugi rok z rzędu posprzątały teren szkolny i najbliższą okolicę szkoły. Dzięki akcji przypomnieliśmy zasady segregowania śmieci i zadbaliśmy o czystość naszego najbliższego otoczenia. Akcję zakończono wspólnym ogniskiem.

• Obiady - wrzesień

• Od 19 września (wtorek) na długiej przerwie w szkole będą wydawane obiady. Opłata za obiady we wrześniu wynosi 87,48zł. (9,72zł x 9 dni). Wpłaty należy uiścić do końca tego tygodnia, czyli do 22 września na konto szkoły, nr: 11 8099 0004 0013 1935 2000 0090W tytule przelewu proszę wpisać: imię i nazwisko dziecka, klasę i miesiąc, np.: Anna Kowalska, kl. V, wrzesień

• Bierzemy udział w ogólnopolskim projekcie: "Jestem AS - akceptuję siebie"

• "Dzisiejszy świat mami nas w internecie i social mediach obrazami „ideałów” prosto z photoshopa czy najnowszych aplikacji z filtrami do zdjęć, przez co wiele młodych osób zaczyna porównywać siebie do otaczających ich obrazów. Niestety, porównywanie się do innych, często rodzi u młodych osób kompleksy i poczucie niskiej własnej wartości. Dostrzegają oni wtedy to, czego im brakuje lub to, czego mają za dużo, a to powoduje, że zaczynają źle o sobie myśleć. Niestety, gdy młodzi większą swoją uwagę zaczynają poświęcać na to, co jest inne, co chcieliby u siebie zmienić, nie dostrzegają piękna, które jest w nich, które mają na wyciągnięcie swojej ręki. Warto przypominać młodym osobom, że jeżeli ktoś nie ma jakiejś cechy, nie jest „idealny”, to nie znaczy, że jest zły, niedobry, niefajny czy nic niewarty".

"Akceptacja siebie to początek wszelkich zmian ku lepszej swojej przyszłości. Akceptacja siebie to życzliwe spojrzenie na siebie, zaakceptowanie swoich niedoskonałości i wzmacnianie tego, co jest w nas najlepsze. Dobrze znając siebie dużo łatwiej osiągnąć wszystkie wyznaczone przez siebie cele. Akceptując siebie stajemy się silniejszą osobą".

Joanna Gadomska - autorka projektu

• Rada Rodziców 2023/2024

• Przewodnicząca: pani Arleta Lulewicz

Zastępca przewodniczącej: pani Dorota Krawczuk

Skarbnik: pani Dorota Szotko

Sekretarz: pani Katarzyna Karpiuk

Rada Rodziców Szkoły Podstawowej im. Simony Kossak uchwaliła składkę na komitet rodzicielski na rok 2023/2024 w wysokości:

• pierwsze dziecko 60 zł
            • drugie dziecko 40 zł
            • trzecie i kolejne bez opłat.

Wpłaty można dokonać u przedstawicieli Rady Rodziców, wychowawców klas oraz bezpośrednio na konto Rady Rodziców: 66 8099 0004 0019 1106 3000 0010 (w tytule: imię i nazwisko oraz klasa, do której uczęszcza dziecko).

Dziękujemy za wpłaty.

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

• W tym roku apel rozpoczynający nowy rok szkolny 2023/2024 odbył się 4 września. Pani dyrektor Beata Przymierska powitała całą społeczność szkolną życząc wsystkim wielu sukcesów.

Niech rozpoczynający się rok szkolny będzie czasem umacniającym poczucie, że szkoła to nie tylko miejsce pracy i nauki, ale także miejsce odkrywania świata, budowania relacji, kształtowania wartościowych postaw, a także rozwijania zainteresowań i pasji. Powodzenia!