• CodeWeek w klasie I

• CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa rywalizują w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. W tym roku klasa 1 postanowiła wziąć udział i przygotować ciekawą lekcję. W jej trakcie uczniowie kodowali i rozkodowywali obrazki wg szyfru, rozwijali logiczne myślenie układając wieże z kubeczków, grając w kółko i krzyżyk oraz w sudoku i przesuwanki. Na koniec programowali robota i wyznaczali trasy. To był niezwykle ciekawy dzień. Podjęte działania zostały uhonorowane certyfikatem. Dziękujemy i do zobaczenia za rok!

Anna Danielczuk

• Ślubowanie Uczniów Klasy Pierwszej i Dzień Edukacji Narodowej

• 13.10.2023 dzieci z klasy 1 zostały oficjalnie przyjęte w poczet uczniów naszej szkoły. Uroczystość rozpoczęły dzieci z oddziału przedszkolnego pięknie tańcząc i śpiewając. Następnie wystąpili pierwszoklasiści wspaniale przygotowani przez panią Annę Danielczuk. Pani Dyrektor uroczyście pasowała uczniów przyjmując również ich ślubowanie i życząc sukcesów w przyszłości. Klasy I-III i oddział przedszkolny świętowali bawiąc się na dyskotece szkolnej.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Pani Dyrektor Beata Przymierska złożyła wszystkim pracownikom, uczniom i nauczycielom podziękowania i życzenia dalszych sukcesów. Przedstawiciele Rady Rodziców: Pani Arleta Lulewicz i Pani Dorota Krawczuk dołączyły do podziękowań i życzeń wręczając nauczycielom i pracownikom szkoły upominki.

Tego dnia zostały ogłoszone wyniki konkursów:

• Zwycięzcy Turnieju "Wybuchające Kotki" zorganizowanego z okazji Dnia Gier Planszowych:
              • Oliwia Kornacka kl. VIII - miejsce I
              • Michał Żyżyk kl. VI - miejsce II
              • Iwo Popławski kl. VIII - miejsce III
              • Katarzyna Naumowicz kl. VI - miejsce IV
            • Zwycięzcy konkursu "Zdęcie z pupilem" zorganizowanego z okazji Światowego Dnia Zwierząt:
              • Kornelia Krawczuk kl. II - miejsce I
              • Maja Lulewicz kl. I - miejsce II
              • Natalia Lulewicz kl. IV - miejsce II
              • Wiktor Krawczuk kl. V - miejsce III
              • Szymon Krawczuk kl. VI - miejsce III

Zachowując tradycję w naszej szkole, klasa VIII prowadziła lekcje w klasach IV-VII, wcielając się w rolę nauczycieli.

• Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

• 10 października świetujemy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Z tej okazji w naszej szkole powstała gazetka propagujaca utrzymywanie zdrowia psychicznego oraz JESIENNA STREFA WSPARCIA.

• Wycieczka do Tykocina i Pacowej Chaty

• 6 października 2023 r. klasy I-III były na wycieczce w Tykocinie. Zwiedziły żydowską synagogę i dawny zamek króla Zygmunta II Augusta. W Pacowej Chacie wzięły udział w zajęciach podczas których sprawdziły jak wyglądało mielenie na żarnach, pranie na tarze, prasowanie starym żelazkiem, ważenie na beźmianie, wypiek podpłomyków na piecu, malowały formy gipsowe, podziwiały portrety królów polskich, poszukiwały skarbów wykrywaczem metali, bawiły się na świeżym powietrzu (przeciągając linę, na równoważni, rzucając podkową, chodząc na szczudłach) i bawiąc się w "Dwie Wieże".

• Wycieczka Gdańsk - Sopot - Malbork

• 05-06.10.2023 r. klasy IV-VIII zwiedzały w Gdańsku ulice Głównego Miasta oglądając: Złotą Bramę, kościół Najświętszej Maryi Panny - zegar astronomiczny, ulicę Mariacką, Żurawia, Długie Pobrzeże, Długi Targ, Dwór Artusa i Ratusz Głównego Miasta. W Sopocie spacerowały po kurorcie i uzdrowisku słynnym deptakiem "Monciak" oraz najdłuższym drewnianym molo w Europie. W Malborku podziwiały Zamek Krzyżacki - jedną z największych twierdz średniowiecznej Europy.

Gdańsk

Sopot

Malbork

Siłownia w Hotelu Galion 3

Zmęczeni ;)

Pożeracze Smutków na wycieczce :)

• Wycieczka do Zabłudowa

• 3 października 2023 r. ks. Mirosław Tomaszewski opowiedział nam historię cerkwi pw. Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny w Zabłudowie. Oglądaliśmy ikony, zaglądaliśmy w tajemnicze zakamarki... szczególnie podobało się nam zwiedzanie dzwonnicy :)

Odwiedziliśmy również Miejski Ośrodek Animacji Kultury w Zabłudowie. Panie: Katarzyna Pura i Zofia Skowrońska w bardzo ciekawy sposób wprowadziły uczniów w świat fotografii Wiktora Wołkowa, przeprowadzając następnie warsztaty plastyczne nawiązujące do prac fotografa. Podsumowaniem spotkania był film na temat życia i twórczości Wiktora Wołkowa.

Ze smakiem posililiśmy się w Pizzeri Rondo ;)

Uczciliśmy też przypadający 3 października Dzień Kasztana, zbierając kasztany na Skwerze im. Jana Leończuka w centrum Zabłudowa.