• Święta majowe

• W piątek 28 kwietnia 2023 r. obchodziliśmy święta majowe:

• 1 maja: Święto Pracy – Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy
            • 2 maja: Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, Dzień Polonii i Polaków za Granicą
            • 3 maja: Święto Konstytucji Trzeciego Maja

Obchody rozpoczął uroczysty apel i prezentacja. Pani Ewa Dakowicz z uczniami klasy ósmej przypomnieli, dlaczego święta majowe są dla nas ważne. Następnie odbyły się patriotyczne zawody sportowe. Zarówno kibice jak i zawodnicy drużyn: białej i czerwonej, spisali się świetnie bawiąc się doskonale :)

• Wycieczna do Szkółki Leśnej Podozierany Nadleśnictwa Żednia

• 26 kwietnia 2023 r. odwiedziliśmy Szkółkę Leśną Podozierany w Nadleśnictwie Żednia. Zajęcia przygotowała dla nas pani Justyna Bójko. Obejrzeliśmy prezentację dotyczącą nadleśnictwa, którą pani Justyna uzupełniała bardzo ciekawymi informacjami. Mimo niesprzyjającej pogody uczestniczyliśmy w leśnych podchodach rozwiązując napotkane zagadki i odnajdując słodkie niespodzianki. Zabawę zakończyliśmy wspólnym ogniskiem. Otrzymaliśmy również upominki w postaci publikacji "Poznaj bliżej żubra w naturze". Chętnie wrócimy do Podozieran :)

• Zakończyliśmy akcję "Miś na misje"

• Zakończyliśmy akcję "Miś na misje" Zebraliśmy około 100 pluszaków.

Wspólna paczuszka z akcji „Miś na misje”, w której brały udział szkoły:

- Szkoła Podstawowa w Dobrzyniówce im. Simonny Kossak

- Szkoła Podstawowa im. Wspólnoty Polskiej w Białymstoczku

- oraz ludzie dobrej woli

A także – robaczki – pożeracze smutku -wykonane przez uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Dobrzyniówce została właśnie nadane w urzędzie pocztowym w Zabłudowie. Zostały one razem wysłane do ks. Jarka pracującego w Papui Nowej Gwinei

- Numer Przesyłki CP 275 278 221 PL – na stronie poczty polskiej można śledzić paczkę - https://emonitoring.poczta-polska.pl/

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję.

Link do FB ks. Jarka – do którego jest adresowana paczka - https://www.facebook.com/ksjarekwisniewski/?locale=pl_PL

A tutaj kilka zdjęć z ostatnich chwil przed wysłaniem.

• Dzień Ziemi

• Z okazji Dnia Ziemi rozmawialiśmy o tym, co możemy zrobić dla naszej planety, wykonaliśmy prace plastyczne pod tytułem: Ziemia jest w naszych rękach. Dbajmy o nią każdego dnia., założyliśmy klasowe ogródki parapetowe, każda z klas zasadziła swój świerk i cieszyliśmy się piękną pogodą w czasie szkolnego ogniska.

• Akcja Żonkile

• Akcja Żonkile organizowana jest przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Upamiętnia rocznicę powstania w getcie warszawskim 19.04.1943 r.

Uczennice i uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się w akcję, robiąc papierowe żonkile – symbole pamięci o powstaniu. Uczestniczyli również w zajęciach z wykorzystaniem przygotowanych przez muzeum materiałów edukacyjnych.