- Dnia 16.01.2019r. o godz. 14.30odbędą się warsztaty dla rodziców n.t. „Piękny umysł” o zapobieganiu sięganiu dzieci po środki psychoaktywne i jak rozmawiać o tym z dziećmi, które poprowadzi profilaktyk z firmy edukacyjnej KONCEPT - p. Agnieszka FiedorukNastępnie odbędą się zebrania klas IV-VIII (o godzinie 15.45).
Jasełka
21 grudna 2018 r. obejrzeliśmy przedstawienie jasełowe w doskonałym wykonaniu uczniów z klasy 8 i 7, przygotowywane pod kierunkiem ks. Daniela Wierzbickiego i pomocą pani Ewy Dakowicz i pani Wioletty Kłoskowskiej.
Pani dyrektor Barbara Trusiuk złożyła życzenia świąteczne i noworoczne wszystkim uczniom, rodzicom i pracownikom szkoły.
Po wspólnym składaniu życzeń i łamaniu opłatkiem odbyły się wigilie klasowe.
Dzień Kredki
22 listopada uczniowie klas młodszych pamiętali o Dniu Kredki. Stworzyli wspólną kolorową kredkę, rysowali kredki kredkami, ułożyli napis z kredek "Dzień Kredki" i przebrali się za kredki.
Święto to wiąże się z najmłodszymi dziećmi, ponieważ dzięki kredkom mogą one wyrazić swoje myśli i uczucia. Rysowanie rozwija wyobraźnię, więc tym bardziej warto zachęcać dzieci do tej zabawy.
Marysia Szotko wzięła udział w konkursie plastycznym "Jak powstaje tkanina..." (w ramach projektu "Nowy wątek w tkactwie tradycyjnym") zorganizowanym przez Wojewódzki Ośrodek Animacji i Kultury w Białymstoku. Wykonała swoją pracę na zajęciach plastycznych pod kierunkiem pani Katarzyny Pury w Miejskim Ośrodku Animacji i Kultury w Zabłudowie. Komisja spośród 89 prac wybrała 13, które znalazły się w książeczce edukacyjnej dla dzieci "Wycieczki owieczki czyli jak powstaje tkanina". Gratulujemy Marysi sukcesu !
Konkursy wojewódzkie organizowane przez Kuratorium w Białymstoku
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Konkursach wojewódzkich organizowanych przez Kuratorium w Białymstoku. Do pierwszego etapu szkolnego przystapiło 7 osób: Krzyś Makulewski, Adam Roguski, Oliwier Tutrczewski, Gabriel Turczewski, Anna Korolczuk, Gabriela Prus, Maciej Iwanowicz. Uczniowie pisali testy w naszej szkole z przedmiotów: język angielski, historia, matematyka, informatyka. Do dalszego stopnia - rejonowego zakwalifikowali się:
-
Krzysztof Makulewski - język angielski, matematyka, informatyka
-
Adam Roguski - język angielski
-
Maciej Iwanowicz - informatyka
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
-
Podwójne urodziny: 100-lecie odzyskania niepodległości oraz Święto Szkoły
Podwójne urodziny: 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę oraz Święto Szkoły Podstawowej w Dobrzyniówce
15.11.2018 r. obchodziliśmy podwójne urodziny: będace Świętem naszej Szkoły i podsumowaniem projektu edukacyjnego, którego celem było rozwijanie wiedzy, umiejetności i zachowań patriotycznych oraz wzmacnianie więzi z narodem i jego historią.
Uczniowie kazdej z klas mieli za zadania: przygotowanie elementów dekoracji szkoły; przygotowanie mapy mentalntalnej "Kiedy myślę Polska..." złożonej z: symboli narodowych, przyrody Polski, ważnych miejsc w Polsce, tego co najważniejsze -wartości, polskiej kultury, sławnych Polaków, radości i dumy narodowej i historii Polski widzianej oczami współczesnego młodego człowieka.
Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem pocztu flagowego i odśpiewaniem czterozwrotkowego hymnu narodowego, następnie głos zabrała pani dyrektor Barbara Trusiuk witając wszystkich przybyłych gości, uczniów, rodziców i pracowników szkoły.
Zostały również podsumowane projektowe działania patriotyczne oraz rozstrzygnięte konkursy z nimi związane:
- Konkurs literacko-muzyczny dla klas "Życzenia dla Polski" lub/i "Życzenia dla Szkoły Podstawowej w Dobrzyniówce"
- Konkurs plastyczny "Wąsy marszałka Piłsudskiego"
- Konkurs na "Patriotyczne ciasto i jego oryginalną nazwę"
- Konkurs plastyczny "Moja Szkoła'
Uczniowie: Krzysztof Makulewski z kl. VIII, Daria Lebowska i Anna Korolczuk z kl. VII. przedstawiali prezentację multimedialną ukazującą efekty programu "Falochron".
Uczniowie kasy V, IV, VI, VII i VIII wystąpili w spektaklu pod tytułem "Historia stworzenia nauczyciela" kończącym się, znaną przez wszystkie dzieci piosenką "Nasza szkoła" i wspólnym tańcem, do którego przyłączyli się przybyli goście.
Głos zabrali również burmistrz Zabłudowa pan Adam Tomanek i prezes oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Białymstoku pan Jarosław Kałmucki. Panowie gratulowali uczniom i nauczycielom wspaniale przygotowanego święta, popierając przyswiecające temu patriotyczne cele.
W dniu 9 listopada 2018r. podczas szkolnych obchodów 100 rocznicy Odzyskania przez Polskę niepodległości była obecna z nami Vanessa - studentka z Chin. Poznawała naszą kulturę i tradycje patriotyczne oraz opowiedziała nam o swoim kraju i powodach dlaczego jest z niego dumna. Vanessa przekonała nas, że warto się uczyć, by móc w przyszłości tak jak ona podróżować po świecie.
"DZIEŃ DLA NIEPODLEGŁEJ"
W całej Polsce aż 22 tysiące przedszkoli, szkół oraz placówek oświatowych zgłosiło swój udział w akcji „Rekord dla Niepodległej” ogłoszonej przez Minister Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej.
Celem „Rekordu dla Niepodległej” było wspólne zaśpiewanie 4-zwrotkowego hymnu narodowego przez uczniów i nauczycieli przedszkoli, szkół w kraju i za granicą. Akcja odbyła się w piątek, 9 listopada 2018 roku o godzinie 11:11.
W naszej szkole, po bardzo uroczystym zaśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego, odbył się marsz z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
VII Festiwal Pieśni Patriotycznej w Zabłudowie
Uroczystość odbyła się w Zespole Szkolono Przedszkolnym w Zabłudowie pod honorowym patronatem burmistrza Zabłudowa. Tematem przewodnim festiwalu bili Żołnierze Wyklęci, ku ich pamięci młodzież szkolna przedstawiła scenki rodzajowe, pieśni gloryfikujące żołnierzy podziemia niepodległościowego, oraz piosenki opozycyjne.
Gratulujemy uczniom naszej szkoły pieknego wykonania wokalnego utworu 'Rozkwitały pąki białych róż".
Zdjęcie ze strony: https://www.youtube.com/watch?v=Ld6hAwuSbWs
"REKODR DLA NIEPODLEGŁEJ"
Świętujmy razem 100-lecie odzyskania niepodległości!
Minister Edukacji Narodowej oraz Rada Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej zapraszają wszystkie przedszkola, szkoły oraz placówki oświatowe w kraju i za granicą do włączenia się w akcję „Rekord dla Niepodległej”. W piątek, 9 listopada 2018 r. o godzinie 11:11, w ramach świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, wspólnie zaśpiewamy 4-zwrotkowy hymn narodowy.
Minister Edukacji Narodowej oraz Rada Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej zapraszają wszystkie przedszkola, szkoły oraz placówki oświatowe w kraju i za granicą do włączenia się w akcję „Rekord dla Niepodległej”.
W piątek, 9 listopada 2018 r. o godzinie 11:11, w ramach świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, wspólnie zaśpiewamy 4-zwrotkowy hymn narodowy.
Dzień Spódnicy
"30 października obchodzimy Dzień Spódnicy. Badania archeologiczne wykazały, że pierwsze ubrania przypominające spódnice były znane już kilka tysięcy lat przed naszą erą. Były wykonywane głównie z trzciny lub ze słomy i nosili je również mężczyźni. Z czasem zarysował się wyraźny podział: panowie (za wyjątkiem Szkotów) przysposobili sobie spodnie, kobiety spódnice. Kształt i długość spódnic zmieniał się na przestrzeni wieków, sięgając obu ekstremów. Średniowieczne damy z wyższych sfer nosiły na przykład ogromne, szerokie spódnice, których średnica u dołu wynosiła nawet 3 metry. Z kolei rewolucja obyczajowa lat 60. przyniosła ze sobą miniówki, ledwie zakrywające bieliznę. Smutny okres dla wielu miłośników damskich wdzięków rozpoczął się w latach 70., kiedy to spodnie zawitały do kobiecych szaf, a tym samym zasłonięte zostawały kolejne pary nóg. Spodnie szybko przestały być manifestacją emancypacji i stały się integralną częścią damskiej garderoby." https://www.kalbi.pl/dzien-spodnicy
"Czarodziejski świat origami"
24 października 2018 r. został rozstrzygnięty konkurs plastyczno-techniczny "Czarodziejski świat origami". Wszystkie prace przedstawiały bardzo wysoki poziom, staranność i pomysłowość, wymagały od uczniów czasu i cierpliwości w wykonaniu. Komisja konkursowa, będąca pod ogromnym wrażeniem, postanowiła nagrodzić wszystkich autorów równożędnymi pierwszymi miejscami. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe wręćone przez panią dyrektor Barbarę Trusiuk.
Pani dyrektor rozdała również uczniom klasy 1 zeszyty oraz długopisy przekazane do kuratorium przez Instytut Pamięci Narodowej. Zeszyty i długopisy wyprodukowane zostały z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
Uczniowie klas "0"-III otrzymali w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej PZU, której celem jest poprawa widoczności dzieci na drodze i ograniczenie wypadków z udziałem uczniów, odblaski z wbudowaną migającą lampką. Kampania została objęta honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Wszystkie