• Sprawdzian Ósmoklasisty

• Uczniowie klasy 8, naszej szkoły przystąpili do Sprawdzianu Ósmoklasisty.

24.05.2022 r. sprawdzali wiedzę i umiejętności pisząc arkusz z języka polskiego, 25.05.2022 r. z matematyki, a 26.05.2022 r. z języka angielskiego.

Zarówno uczniowie jak i nauczyciele starali się, aby atmosfera zyczliwości, wsparcia emocjonalnego i spokoju towarzyszyła im przez wszystkie dni i przyczyniła do osiągnięcia jak najlepszych wyników.

Cała społeczność szkolna trzyma za Was kciuki. Powodzenia!!!

• Dobrowolna zasadnicza służba wojskow

• W związku z trwającym naborem do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej zamieszczamy informacje kontaktowe wraz z filmem promocyjnym.

Wstąp do dobrowolnej służby wojskowej!  Odwiedź Wojskowe Centrum Rekrutacji w Białymstoku i złóż wniosek o powołanie do służby wojskowej.

Szczegóły pod nr tel. 261 398 292

• ZIELONA SZKOŁA W KRAKOWIE

• 9 – 13 maja 2022r.

Uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy wyruszyli w tak daleką i długą podróż.

Choć wyprawa budziła trochę niepokoju, z powodu odległości (bo przecież odległość z Dobrzyniówki do Krakowa to 500 km) oraz długiego rozstania z rodzicami i opiekunami – aż na 5 dni, to okazała się wielką przygodą, a smutki i tęsknota szybko ustąpiły.

Opiekunami wycieczki byli: p. Krzysztof Kondrusik, p. Sylwia Żukowska i p. Ewa Sural.

Każdego dnia nasze nogi pokonywały wiele kilometrów (aplikacje nie nadążały z liczeniem kroczków 😊). Poznaliśmy wiele ciekawych miejsc: Zamek w Ogrodzieńcu, Wawel, Kościół Mariacki, Sukiennice, Barbakan, Rynek Główny w Krakowie, dzielnicę Kazimierz. Byliśmy w Ojcowskim Parku Narodowym. Widzieliśmy Maczugę Herkulesa, Zamek na Pieskowej Skale, skałę Ręce Boga, źródełko Miłości – które wyzwoliło w nas wiele radości😉. Oczywiście spotkaliśmy też Smoka Wawelskiego.

Pani Gosia – pilot wycieczki, zorganizowała grę terenową po Krakowie, podczas której okazało się, że mamy już sporą wiedzę o tym mieście.

Podczas warsztatów w Muzeum Obwarzanka poznaliśmy historię i recepturę wypiekania obwarzanków krakowskich. Każdy z nas, mógł sam wykonać obwarzanka, a potem z apetytem go schrupać.

Oprócz zwiedzania tylu ciekawych miejsc, mieliśmy też możliwość zaprzyjaźnić się ze sobą, a także z naszymi rówieśnikami ze Szkoły Podstawowej w Rafałówce, poznać się w nowych okolicznościach. Nauczyciele byli pozytywnie zaskoczeni naszą samodyscypliną, sprawnymi zbiórkami i pilnowaniem się grupy.

„Pierwsze koty za płoty!” – z nadzieją czekamy na kolejne wyprawy w nieznane.

• Pola Nadziei 2022

• 6 maja 2022r. wolontariusze z kl. V przeprowadzili kwestę żonkilową w ramach kampanii POLA NADZIEI na rzecz Hospicjum dla Dzieci.

Kwesta przeprowadzona została w szkole oraz na terenie wsi Dobrzyniówka. Darczyńcy oprócz gorącego: DZIĘKUJĘ, zostali obdarowani żonkilami wyhodowanymi w szkolnym ogródku.

• Rozstrzygnięcie konkursów plastycznych: Historia życia Simony Kossak w sketchnotingu, Przyjaciele i podopieczni Simony Kossak i Portret Simony Kossak

Konkurs: Historia życia Simony Kossak w sketchnotingu

Miejsce II: Kacper Bazyluk kl. VI

Miejsce III: Wiktoria Fiedorek kl. VI

Miejsce III: Oliwia Kornacka kl. VI

Gratujlujemy wszystkim zwyciezcom wykonania wspaniałych prac konkursowych :)

• Wizyta w Urzędzie Miejskim w Zabłudowie i Pracowni Artystycznej AgiTo

• 29 kwietnia 2022r. wybraliśmy się z wizytą do Urzędu Miejskiego w Zabłudowie. Tam urzędniczki Referatu Organizacyjnego p. mgr Monika Sawicka i p. mgr Anna Halicka oprowadziły nas i zapoznały ze strukturą urzędu. Mieliśmy okazję zasiąść w fotelu burmistrza i na sali obrad Rady Miejskiej. Potem udaliśmy się do Pracowni Artystycznej AgiTo w Zabłudowie. Tam przemiłe panie Agata i Marta opowiedziały nam o plusach i minusach prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Nasze wizyty odbyły się w ramach realizacji projektu POZA SCHEMATEM.

• Wolontariat

• 20 kwietnia w naszej szkole gościła Joanna Godlewska - koordynator kampanii POLA NADZIEI, prowadzonej przez Fundację POMÓŻ IM. Pani Joanna spotkała się ze wszystkimi uczniami naszej szkoły w 3 grupach wiekowych: kl. 0-III, IV-VI oraz VII – VIII. Przedstawiła ideę wolontariatu, korzyści jakie płyną z pomagania innym. Pokazała, że niesienie pomocy daje wiele satysfakcji odbiorcom, ale też „pomagaczom”.

• Uczniowie kl. VIII na warsztatach profilaktycznych

• 20 kwietnia uczniowie kl. VIII brali udział w warsztatach n.t. „Konsekwencji prawnych zachowań ryzykownych, w tym uzależnień”, prowadzonych przez Roberta Ćwikowskiego – terapeutę z Pracowni psychoedukacji i profilaktyki dzieci, młodzieży i dorosłych NOEZIS.

Uczniowie dowiedzieli się jakie zachowania, nawet traktowane jako „zabawa w dorosłych” podlegają odpowiedzialności prawnej oraz że nieznajomość prawa działa na niekorzyść człowieka, ponieważ nie jest okolicznością łagodzącą.