• TYDZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI 21.11.2022r. – 25.11.2022r.

          • „Czasami jeden uśmiech może sprawić, że dzień staje się lepszy”

             

            TYDZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

            to dni pełne wzajemnych dobrych myśli, spojrzeń, słów, uczynków…

            Chcesz zmienić świat – zacznij od siebie!😊

             

            1. Poniedziałek

            Wzbudzamy ŻYCZLIWE MYŚLI o innych –

            Pomyśl o swojej koleżance lub swoim koledze, zwłaszcza o tych, którzy czasem są powodem Twojej złości, sprawiają Ci przykrość. Zastanów się, co w nich możesz polubić. 

             

            2. Wtorek

            Dzień ŻYCZLIWYCH SPOJRZEŃ   

            1. Zadbaj, by każda osoba, na którą spojrzysz poczuła się akceptowana, szanowana, a nawet lubiana
            2. Wspólnie z kolegami i koleżankami udekoruj salę symbolami życzliwości i uśmiechu

            Uśmiech trwa chwilę, ale jego wspomnienie trwa czasami przez całe życie

             /przysłowie chińskie/

            3. Środa

            Dzień ŻYCZLIWYCH SŁÓW

            Pamiętaj: Słowa mają MOC !!!

            1. powiedz dwa miłe słowa na powitanie - każdej napotkanej w szkole osobie;
            2. dzień pozytywnych odpowiedzi, np. chętnie Ci pomogę, lubię Cię, ładnie wyglądasz😊
            1. Skrzynka życzliwości – piszemy pozdrowienia, miłe słowa do kolegów, koleżanek i nauczycieli

            4. Czwartek

            Dzień Dobrych Uczynków – każdy uczeń i nauczyciel stara się sprawić komuś przyjemność – spełnić co najmniej 3 dobre uczynki, okazać przyjazne gesty

               Życzymy wszystkim wokoło,
            by wszystkie dni upływały wesoło.
            Odsuńmy urazy i waśnie, by wokół nas było jaśniej.

             

            5. Piątek

            Pyszny piątek - Jestem słodki! Jestem słodka!

            Kiermasz ciast – Akcja charytatywna na rzecz uchodźców z Ukrainy

            Możesz okazać życzliwość potrzebującym poprzez zakup kawałka ciasta, a dodatkowym gestem życzliwości może być podzielenie się smakołykiem z koleżanką lub kolegą;

            Podsumowanie Tygodnia Życzliwości:

            Głosowanie na osobę, która sprawiła, że w tym tygodniu poczułem/poczułam się dużo lepiej niż zwykle.

          • Spotkanie patriotyczne w Środowiskowym Domu Samopomocy w Krynickich

          • Dnia 15 listopada 2022r. uczniowie kl. III, kl. VI oraz dwóch uczniów z kl. VIII pod opieką p. Ewy Sural i ks. Daniela Wierzbickiego, odwiedziło podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Krynickich, by wspólnie świętować Odzyskanie Niepodległości przez Polskę – poza podziałami pokoleniowymi i zdrowotnymi.

            Podopieczni ośrodka przyjęli nas bardzo życzliwie. Przygotowali piękny występ recytatorsko – wokalny. Nasi uczniowie przedstawili krótką inscenizację, a następnie wspólnie śpiewaliśmy pieśni patriotyczne. Widać było wzruszenia na wielu twarzach.

            Gospodarze miejsca specjalnie na naszą wizytę upiekli przepyszne ciasteczka.

            Z takich spotkań czerpią korzyść obie strony. Podopieczni – bo dzieci przywożą im kawałek radosnego świata, pełnego energii, nadziei w przyszłość. Dzieci – bo rozwijają wrażliwość na potrzeby innych, uświadamiają sobie wartość jaką jest zdrowie, młodość, otwartość na bliskich. Uczniowie mają okazję spotkać się z innym spojrzeniem na rzeczywistość, docenić relacje i przekonać się, że niezależnie od tego, co nas w życiu spotyka – człowiek może być szczęśliwy.

            W Krynickich spotkaliśmy ludzi, którzy pomimo trudów życia szukają radości płynącej z tego miejsca. Tu czują się zaopiekowani, wysłuchani, zrozumiani. Mają poczucie, że są szanowani i ważni.

          • Akcja "Szkoła do hymnu" i uroczystość upamiętniająca odzyskanie niepodległości przez Polskę.

          • Akcja „Szkoła do hymnu" odbyła się po raz piąty. Co roku biorą w niej udział szkoły, przedszkola i placówki oświatowe, a także placówki polonijne. Tradycyjnie odbywa się w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11.To wydarzenie jest kontynuacją akcji z 2018 roku. Wówczas wspólne śpiewanie hymnu odbyło się pod hasłem „Rekord dla Niepodległej".

            Z okazji Narodowego Święta Niepodległości uczniowie klasy III i VIII przygotowali pod opieką pani Wioletty i ks. Daniela inscenizację upamiętniajacą to wydarzenie. Widzowie byli poruszeni występem naszych młodych aktorów. Na zakończenie oddział przedszolny pod opieką pani Magdy pięknie zaśpiewał utwór "Rozkwitały paki białych róż".

            Następnie klasy IV-VIII rozegrały patriotycznego Kahoota. Zwycięzcami zostali Iwo Popławski i Piotr Lebowski. kolejni uczniowie na podium to: Wiktor Krawczuk, Dawid Małaszkiewicz, Szymon Krawczuk, Gabriel Jęsław-Tarasewicz, Jakub Szatkowski oraz Wojciech Bartoszewicz.

            Uczniowie klas młodszych tworzyli grupowe prace patriotyczne zwiazane z naszym krajem i ważnymi dla nas postaciami historycznymi na czele z Józefem Piłsudskim.

          • Akcja „Szkoło Pomóż i Ty”

          • Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji akcji charytatywnej Szkoło Pomóż i Ty na rok szkolny 2022/2023. W tym roku pomagamy 9-letniej Patrycji Ryś. Jak każda dziewczynka, Patrycja chciałaby poznać tego jedynego chłopca. Widziała kilku na turnusach rehabilitacyjnych i terapiach specjalnych. Wie jednak, że przy swoich chorobach nie prędko, jeżeli w ogóle spotka kogoś takiego, kto zobaczy w niej nie mnogość chorób, ale ładną dziewczynkę. Wspólnie pomóżmy Patrycji w zakupie specjalistycznego sprzętu ortopedycznego: ortez i gorsetu, których koszt wynosi około 20 000 zł.

            Aby pomóc Patrycji wystarczy kupić cegiełkę - kalendarzyk (u przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego) o wartości 2 zł.

          • Ogólnopolska akcja ,,Góra grosza" 2022-2023

          • Już po raz XXIII Towarzystwo Nasz Dom  organizuje ogólnopolską akcję Góra Grosza! Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc psychologiczną, rzeczową i specjalistyczną dla dzieci (w szczególności wychowujących się poza własnym środowiskiem rodzinnym) i rodzin.

            Głównym obszarem wsparcia jest: pomoc dla rodzinnej pieczy zastępczej, pomoc dla instytucjonalnej pieczy zastępczej, usamodzielnianej młodzieży z pieczy zastępczej, programy dla rodzin zastępczych i adopcyjnych, programy dla dzieci jak i dla osób z ich otoczenia, lokalne programy w zakresie pomocy dziecku i rodzinie.

            Akcja przeprowadzana jest poprzez zbiórkę monet (od 1 gr do 5 zł) w placówkach w całej Polsce od dnia 01.11.2022 do 28.02.2023r. Przekazywanie paczek z policzonymi i posegregowanymi  monetami do Urzędów Pocztowych nastąpi do 31.03.2023r.